начало
Президентът върна за ново обсъждане Закона за опазване на околната среда Президентът върна за ново обсъждане Закона за опазване на околната среда

Има ли начин да ми се възстанови капаро

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Има ли начин да ми се възстанови капаро

Мнениеот svetlasnt » 17 Фев 2017, 21:17

Здравейте, имам следният проблем: синът ми се записа за летен лагер, плати капаро и подписахме "договор за организирано групово пътуване с обща цена, съгласно закона за туризма". Според него ако остатъкът от сумата не се заплати 1.06-30.06, капарото остава в полза на туроператорът. И при анулации на пътуването се заплащат неустойки 14 дни преди началната дата - 30% от цената на услугата и т.н. Искам да се откажа от договора и пътуването и разговарях с агенцията, а те отговориха, че според този договор не се връща капаро. Моля за съдействие и разяснение дали са прави или ме лъжат. Тъй като разбрах, че на други записани и отказали се като нас са върнали внесените пари.
svetlasnt
Нов потребител

Re: Има ли начин да ми се възстанови капаро

Мнениеот kalahan2008 » 17 Фев 2017, 23:19

Не е възможно да се даде конкреен отговор на въпроса Ви, без да се прегледа договорът в цялост. За целта най-добре се обърнете към адвокат.
kalahan2008
Активен потребител

Назад към Взаимопомощ